- In stock.
BUSHCRAFT KNIFE MORAKNIV BLACK 232MM
BUSHCRAFT KNIFE MORAKNIV BLACK 232MM
BUSHCRAFT KNIFE MORAKNIV BLACK 232MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MORAKNIV, Morakniv |
| Article | 10791 |
| Length | 23.2 cm, 300mm. |
| Blade length | 10.9 cm |
| Blade width | 0.32 cm |
| Material | Carbon steel |
| Weight | 0.1746 kg, 0.241 kg. |
| Blades included | No |
| Number of blades | 1 |
| With case | Yes |
| Additional information | Morakniv Bushcraft BlackBlade™ knife - 3.2 mm carbon steel blade, DLC coating, black color |
| Width | 150 mm. |
| Height | 30 mm. |
| Country of manufacture | SE |