Black & Decker GKC1820L20 Black,Orange
Black & Decker GKC1820L20 Black,Orange














Black & Decker GKC1820L20 Black,Orange
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Product colour | Black, Orange |
| Soft grip | Yes |
| Blade length | 20 cm |
| Chain speed | 3.1 m/s |
| Power source | Battery |
| Battery capacity | 2 Ah |
| Weight | 2.3 kg |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery pack | Yes |
| Charger | Yes |
| Carrying case | No |
| Warnings | Do not dispose of used batteries in the normal waste stream; hand them in at a designated collection point. |