20cm 18V DEWALT DCMPS567P1 chainsaw
20cm 18V DEWALT DCMPS567P1 chainsaw





20cm 18V DEWALT DCMPS567P1 chainsaw
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Blade length | 20 cm |
| Product colour | Yellow, Black |
| Chain speed | 6.5 m/s |
| Power source | Battery |
| Battery capacity | 5 Ah |
| Weight | 4.5 kg |
| Battery pack | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Charger | Yes |
| Carrying case | No |
| Warnings | Use appropriate protective equipment such as gloves and safety glasses., Do not dispose of used batteries in the normal waste stream; hand them in at a designated collection point., Keep the unit away from sources of heat and fire. |