- In stock
18V ONE+ OCS1830 RYOBI chainsaw
18V ONE+ OCS1830 RYOBI chainsaw











18V ONE+ OCS1830 RYOBI chainsaw
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Green, Black |
| Chain speed | 10 m/s |
| Chain bar length | 30 cm |
| Chain pitch | 9.53 / 0.375 mm (0.375 / 0.375") |
| Engine type | Brushless motor |
| Vibration level | 6.6 m/s² |
| Sound power level | 94.1 dB(A) |
| Power source | Battery |
| Input voltage | 18 V |
| Weight | 3.2 kg |
| Charger | No |
| Battery included | No |
| Warnings | Keep the unit away from sources of heat and fire., Use appropriate protective equipment such as gloves and safety glasses., Do not dispose of used batteries in the normal waste stream; hand them in at a designated collection point. |