Savio TG-03 is a gray thermal paste with a thermal conductivity of 13.5 W/m·K and a thermal resistance of 0.102 °C/W. The package includes a spatula and applicator, and the product weighs 1 g.
Savio TG-03 is a gray thermal paste with a thermal conductivity of 13.5 W/m·K and a thermal resistance of 0.102 °C/W. The package includes a spatula and applicator, and the product weighs 1 g.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Savio TG-03 is a gray thermal transfer paste with a thermal conductivity of 13.5 W/m·K and a thermal resistance of 0.102 °C/W. The package includes a spatula and applicator, and the product weight is 1 g.
Features | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Type | Heat Transfer Paste |
Specifications | |
| Thermal Resistance | 0.102 °C/W |
| Density | 2.9 g/cm³ |
| Specific Gravity | 2.9 g/cm³ |
Weight and Dimensions | |
| Weight | 1 gram |
Packaging Details | |
| Package Width | 85 mm |
| Package Height | 185 mm |
| Packaging Depth | 20 mm |
| Package Weight | 128g |
| Quantity per package | 1 pc. |
Package Contents | |
| Spatula Included | Yes |
| Applicator Included | Yes |
Technical Data | |
| Thermal Conductivity | 13.5 W/m·K |