- In stock.
Induction stove with electric oven Gorenje GEIT5C60WPG
Induction stove with electric oven Gorenje GEIT5C60WPG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Collection | Advanced Line |
| Model | GEIT5C60WPG |
| Width | 50 cm, 500mm. |
| Depth | 59.4 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 42.3 kg, 45.182 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 10500W |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 2x180mm, 1x145mm, 1x210mm |
| Cooking zone power | 2x1500/2000W, 1x1200/1600W, 1x1500/2000W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 70 liters |
| Maximum oven temperature | 275 °C |
| Number of oven door panes | 2 |
| Number of oven functions | 11 |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Aqua Clean |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | No |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Telescopic rails | Level 1 |
| Length | 594 mm. |
| Country of manufacture | Czech |