- In stock
Electric stove with electric oven Gorenje GECS6C70WC
Electric stove with electric oven Gorenje GECS6C70WC
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Collection | Advanced Line |
| Model | GECS6C70WC |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 43.9 kg, 46,937 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Hob type | Power plant |
| Hob surface | Glass ceramics |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 1x210/120mm, 2x145mm, 1x180mm |
| Cooking zone power | 1x2200W, 2x1200W, 1x1800W |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 71 liters |
| Number of oven door panes | 2 |
| Number of oven functions | 11 |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Aqua Clean |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | No |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Telescopic rails | None |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | Czech |