- In stock.
Electric stove with electric oven Beko FSM57300GX
Electric stove with electric oven Beko FSM57300GX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | FSM57300GX |
| Width | 50 cm, 500mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | Silver color |
| Weight | 42.7 kg, 43.48 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Hob type | Power plant |
| Hob surface | Glass ceramics |
| Number of cooking zones | 4 |
| Electric ignition of gas burners | Yes |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 55 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven door panes | 2 |
| Number of oven functions | 7 |
| Oven functions | Without convection |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Steam cleaning |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Sensory |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Number of baking trays | 1 |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Connection cable | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | TR |