Crock-Pot CSC062X multi cooker 5.6 L 1400 W Black, Stainless steel
Crock-Pot CSC062X multi cooker 5.6 L 1400 W Black, Stainless steel

















Crock-Pot CSC062X multi cooker 5.6 L 1400 W Black, Stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Capacity | 5.6 L |
| Control type | Buttons, Touch |
| Non-stick coating | Yes |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Power | 1400 W |
| Easy to clean | Yes |
| Timer | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Dishwasher safe inner pot | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Stop/cancel button | Yes |
| Safety lock | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Number of persons | 7 person(s) |
| Delayed start timer | Yes |
| Number of auto cooking programs | 14 |
| Lid opening type | Manual |
| Height | 344 mm |
| Weight | 6.16 kg |
| Depth | 310 mm |
| Width | 342 mm |
| Recipe book | Yes |
| Rice | Yes |
| Dessert | Yes |
| Meat | Yes |
| Soup | Yes |
| Vegetables | Yes |
| Keep warm function time | 4 h |
| Risotto | Yes |
| Porridge | Yes |
| Stew | Yes |
| Keep warm function | Yes |
| Steam cooking | Yes |
| Yogurt | Yes |
| Steam pressure function | Yes |