COOKER I-E MEKIS6101I GORENJE
COOKER I-E MEKIS6101I GORENJE



COOKER I-E MEKIS6101I GORENJE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | MEKIS6101I |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | Gray color |
| Weight | 45.7 kg, 48,858 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 10500W |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 4 |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 71 liters |
| Maximum oven temperature | 275 °C |
| Number of oven door panes | 2 |
| Number of oven functions | 7 |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | No |
| Cleaning type | Easy To Clean system |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Electronic |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Cable plug | No |
| Connection cable | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Telescopic rails | Level 1 |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | Czech |