- In stock.
COOKER G-E I6G5KCW IND
COOKER G-E I6G5KCW IND



COOKER G-E I6G5KCW IND
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | INDESIT, Indesit |
| Model | I6G5KCW |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Energy efficiency class | A |
| Hob type | Gas stove |
| Number of cooking zones | 4 |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 72 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven door panes | 3 |
| Number of oven functions | 6 |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Catalytic self-cleaning system |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Mechanical |
| Screen | No |
| Timer | No |
| Number of baking trays | 1 |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 54,641 kg. |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | TR |