- In stock.
COOKER E-E IS5V8CSX/P INDESIT
COOKER E-E IS5V8CSX/P INDESIT
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | INDESIT, Indesit |
| Model | IS5V8CSX/P |
| Width | 50 cm, 500mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | Gray color |
| Energy efficiency class | A |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 4 |
| Oven type | Power plant |
| Oven capacity | 55 liters |
| Maximum oven temperature | 250°C |
| Number of oven door panes | 2 |
| Number of oven functions | 8 |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Hydrolysis self-cleaning system |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Mechanical |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Number of baking trays | 2 |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Has a residual heat indicator |
| Weight | 49,561 kg. |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | TR |