- In stock.
COOKER E-E I LKI64023AXELECTROLUX
COOKER E-E I LKI64023AXELECTROLUX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | "SurroundCook" |
| Model | LKI64023AX |
| Width | 59.6 cm, 635 mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 963 mm. |
| Color | Gray color |
| Weight | 53 kg, 53,734 kg. |
| Housing material | Stainless steel |
| Energy efficiency class | A |
| Power | 10700W |
| Hob type | Induction |
| Hob surface | Glass ceramics |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 140mm, 180mm, 180mm, 210mm |
| Cooking zone power | 1400/2500W, 1800/2800W, 1800/2800W, 2300/3600W |
| Oven type | Power plant |
| Oven power | 3500W |
| Oven capacity | 73 liters |
| Maximum oven temperature | 275 °C |
| Number of oven door panes | 3 |
| Number of oven functions | 7 |
| Oven functions | Cooking using only hot air flow, Pizza program / "AirFry", Bottom + Top heating / Water cleaning, Oven drying, Rapid grilling, Turbo grill, Moist convection baking |
| With lighting | Yes |
| Thermostat | Yes |
| Cleaning type | Aqua Clean |
| Stove lid | Without lid |
| Management | Sensory, Electronic |
| Screen | Yes |
| Timer | Yes |
| Number of baking trays | 2 |
| Child safety feature | Yes |
| Number of grilles | 1 |
| Compartment for dishes | Yes |
| Cable plug | No |
| Connection cable | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Thanks to induction hob technology, it heats up quickly and precisely, while the areas around the cooking zones stay cool and safe. It also responds instantly to temperature changes. Direct touch controls make it easy to adjust the temperatures of the cooking zones. The power of each cooking zone is regulated individually, making it easy to change the clearly visible settings. And the smooth surface is easy to clean. Enjoy crispy fries or vegetables using less oil with the special AirFry function and the cooker tray. Your dishes will never overcook, as the cooker oven has an electronic timer that switches off the heating when the set time has elapsed. Our oven's additional heating ring ensures even cooking, even when you |
| Length | 680 mm. |
| Country of manufacture | PL |