Xiaomi Smart Standing Air Circulation Fan
Xiaomi Smart Standing Air Circulation Fan





Xiaomi Smart Standing Air Circulation Fan
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Number of speeds | 100 |
| Type | Household blade fan |
| Product colour | White |
| Placement | Floor, Table |
| Noise level | 61 dB |
| Wi-Fi controlled | Yes |
| Number of fan blades | 3 |
| Vertical rotation angle | 0 - 100° |
| Auto oscillating | Yes |
| Oscillation range | 120° |
| Cord length | 1.5 m |
| Airflow | 1440 m³/h |
| Mobile app support | Yes |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 18 W |
| Energy consumption per 1000 hours | 1.3 kWh |
| Weight | 2.7 kg |
| Height | 886 mm |
| Width | 326 mm |
| Depth | 310 mm |