Xiaomi 2 Lite humidifier Ultrasonic 4 L White 23 W
Xiaomi 2 Lite humidifier Ultrasonic 4 L White 23 W










Xiaomi 2 Lite humidifier Ultrasonic 4 L White 23 W
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Humidification capacity | 300 ml/h |
| Evaporation technology | Ultrasonic |
| Operating time | 30 h |
| Control type | Rotary |
| Water tank capacity | 4 L |
| Noise level | 38 dB |
| Water level indicator | Yes |
| Product colour | White |
| Power supply type | AC |
| AC input voltage | 220 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 23 W |
| Width | 190 mm |
| Height | 315 mm |
| Depth | 202 mm |
| Weight | 1.4 kg |
| Quantity | 1 |