Tower Fan Activejet Selected WKS-120CPJ
Tower Fan Activejet Selected WKS-120CPJ
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Certification | CE, RoHS |
| Fan speed (max) | 2400 RPM |
| Height adjustment | No |
| Ionic function | Yes |
| On/off switch | Yes |
| RoHS compliance | Y |
| Product colour | Black |
| Number of motors | 1 |
| Housing material | Plastic |
| Auto oscillating | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Timer | Yes |
| Control type | Buttons |
| Type | Household tower fan |
| Oscillation range | 70° |
| Airflow | 400 m³/h |
| Display | LED |
| Specific features | Temperature measurement is not a basic function of the device and does not affect its operation, The temperature measurements shown on the fan display may differ from the actual indications of professional weather stations |
| Cord length | 1.5 m |
| Noise level | 52 dB |
| Built-in display | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Placement | Floor |
| Timer duration (maximum) | 12 h |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Power source type | AC |
| Power plug type | Type E |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power consumption (typical) | 60 W |
| Width | 225 mm |
| Height | 1215 mm |
| Weight | 4.3 kg |
| Depth | 230 mm |
| Video presentation | https://youtu.be/n7ZT2TyOD2Q |