-
−8%
Standing fan 16"/40 cm 55W BLACK
Standing fan 16"/40 cm 55W BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Metal |
| Number of speeds | 3 |
| Number of fan blades | 3 |
| Placement | Floor |
| Auto oscillating | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Fan diameter | 40 cm |
| Type | Household blade fan |
| Height adjustment | No |
| Product colour | White |
| Power consumption (typical) | 55 W |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Height | 1250 mm |
| Width | 400 mm |