- In stock.
Stand fan Midea FS40-18C, 50W
Stand fan Midea FS40-18C, 50W



Stand fan Midea FS40-18C, 50W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MIDEA, Midea |
| Article | FS40-18C |
| Model | FS40-18C |
| Height | 131 cm, 469 mm. |
| Diameter | 40 cm |
| Weight | 6 kg, 6.4 kg. |
| Power | 50W |
| Color | White color |
| Material | Plastic, Metal |
| Degrees of body rotation | 75 ° |
| Number of speeds | 3 |
| Remote control function available | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Material: plastic, metal alloy. Housing rotation degrees: 50° |
| Length | 580mm. |
| Width | 177 mm. |
| Country of manufacture | CN |