- In stock
Noveen F780 Dome fan 1200 W Internal Black
Noveen F780 Dome fan 1200 W Internal Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Assisted height adjustment | Yes |
| Air conditioner functions | Cooling, Ventilating, Heating, Cooling |
| Countdown timer | Yes |
| Number of speeds | 12 |
| Type | Household tower fan |
| Remote control type | Y |
| Fast heat | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Oscillation | Yes |
| HEPA filter | Yes |
| Touch control | Y |
| LED display | Yes |
| Built-in LED lamp | Y |
| Product colour | Black |
| Suitable for | Indoor |
| Indication light | Yes |
| Placement options | Desk, Floor, Table, Window |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight | 7 kg |
| Depth | 360 mm |
| Height | 950 mm |
| Width | 360 mm |
| Heating power | 1200 W |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Warnings | Be especially careful when using the device in the presence of children., Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation., Do not use the blower or fan near water. |