NOVEEN F450 45 Watt 16"/40 cm stand fan
NOVEEN F450 45 Watt 16"/40 cm stand fan
NOVEEN F450 45 Watt 16"/40 cm stand fan
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Housing material | Plastic |
| Type | Household blade fan |
| Number of speeds | 3 |
| Product colour | Black |
| Height adjustment | Yes |
| Placement | Floor |
| Power | 45 W |
| Power source type | Power socket |
| Width | 45 mm |
| Depth | 43.5 mm |
| Maximum device height | 130 cm |
| Height | 105 mm |
| Warnings | Do not use the blower or fan near water., Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation. |