Noctua NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap Computer case Fan
Noctua NF-A15 HS-PWM chromax.black.swap Computer case Fan
Guarantee
72 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Fan connector | 4-pin |
| Voltage | 12 V |
| Power consumption (typical) | 1.56 W |
| Maximum current | 0.13 A |
| Depth | 140 mm |
| Package width | 185 mm |
| Package weight | 328 g |
| Package height | 215 mm |
| Package depth | 35 mm |
| Height | 25 mm |
| Width | 150 mm |
| Bearing type | Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO) |
| Type | Fan |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Suitable for | Computer case |
| Rotational speed (max) | 1500 RPM |
| Airflow | 140.2 m³/h |
| Rotational speed (min) | 300 RPM |
| Maximum air pressure | 2.08 mmH2O |
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 4 |
| Noise level | 24.6 dB |
| Mean time to failure (MTTF) | 150000 h |
| Mounting hole pattern (W x D) | 105 x 105 mm |