Mini Air Cooler Activejet Regular MKR-550B
Mini Air Cooler Activejet Regular MKR-550B












Mini Air Cooler Activejet Regular MKR-550B
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of lighting colours | 6 colours |
| Certification | CE |
| LED indicators | Yes, Power, Speed |
| Product type | Desk air conditioner |
| Carrying handle(s) | No |
| Castor wheels | No |
| Product colour | Grey, White |
| Illuminated on/off switch | Yes |
| Built-in display | No |
| Control type | Buttons |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power source type | USB, DC |
| Depth | 170 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 900 g |
| Width | 165 mm |
| Remotely operated | No |
| Humidifier function | Yes |
| Oscillation | No |
| Cooling | Yes |
| Water tank capacity | 0.55 L |
| Number of speeds | 3 |
| Airflow | 60 m³/h |
| Quantity | 1 |
| Manual | Yes |