- In stock.
Floor fan Philips CX5535/11, 40 W
Floor fan Philips CX5535/11, 40 W



Floor fan Philips CX5535/11, 40 W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | CX5535/11 |
| Height | 105 cm, 1095 mm. |
| Diameter | 31 cm |
| Weight | 4.5 kg, 6.08 kg. |
| Power | 40W |
| Color | Graphite color |
| Material | Plastic. Capacity, m³/h- 2230 |
| Noise level | 39 - 46dB |
| Degrees of body rotation | 60° |
| Number of speeds | 3 |
| Remote control function available | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Suitable for aromatic diffusion |
| Length | 238 mm. |
| Width | 238 mm. |
| Country of manufacture | CN |