- In stock.
Floor fan Philips CX3550/01, 42 W
Floor fan Philips CX3550/01, 42 W



Floor fan Philips CX3550/01, 42 W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | 3000 CX3550/01 |
| Height | 125 cm, 462 mm. |
| Diameter | 40 cm |
| Weight | 6.5 kg, 8.41 kg. |
| Power | 42W |
| Color | Black color |
| Material | Plastic |
| Degrees of body rotation | 45° |
| Number of speeds | 3 |
| Remote control function available | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 737 mm. |
| Width | 199 mm. |
| Country of manufacture | CN |