Floor Fan Circulator Ravanson WT-60C
Floor Fan Circulator Ravanson WT-60C


Floor Fan Circulator Ravanson WT-60C
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of speeds | 3 |
| Material | Steel |
| Placement | Floor |
| Product colour | Black |
| Type | Household tower fan |
| Oscillation | Yes |
| Fan diameter | 60 cm |
| Overheat protection | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Power consumption (typical) | 160 W |
| Power source type | AC |
| Weight | 8.1 kg |