- New
Floor fan 18"/45cm 200W circulator COPPER Gold
Floor fan 18"/45cm 200W circulator COPPER Gold




Floor fan 18"/45cm 200W circulator COPPER Gold
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Type | Household blade fan |
| Number of speeds | 3 |
| Auto oscillating | Yes |
| Product colour | Gold, Copper |
| Housing material | Metal |
| Cord length | 1.8 m |
| Height adjustment | No |
| Number of fan blades | 3 |
| Fan diameter | 45 cm |
| Placement | Floor |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Power consumption (typical) | 200 W |
| Height | 560 mm |
| Width | 560 mm |