-
−28%
floor fan 18"/45cm 200W
floor fan 18"/45cm 200W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Household blade fan |
| Non-slip feet | Yes |
| Housing material | Metal |
| Height adjustment | No |
| Number of fan blades | 3 |
| Number of speeds | 3 |
| Cord length | 1.8 m |
| Protection grid | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Placement | Floor |
| Low energy consumption | Yes |
| Product colour | Silver |
| Easy assembly | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power consumption (typical) | 200 W |
| AC input voltage | 230 V |
| Power source type | AC |
| Depth | 175 mm |
| Width | 560 mm |
| Diameter | 45 cm |
| Height | 560 mm |