- In stock
Fan Ravanson WT-1040 (grey)
Fan Ravanson WT-1040 (grey)



Fan Ravanson WT-1040 (grey)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Placement | Table |
| Fan diameter | 43 cm |
| Type | Household blade fan |
| Number of fan blades | 3 |
| Product colour | Grey, White |
| Number of speeds | 3 |
| Housing material | Plastic |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Overheat protection | Yes |
| Power source type | AC |
| Weight | 2 kg |