- In stock.
Fan Midea FT23-16J, 25W
Fan Midea FT23-16J, 25W



Fan Midea FT23-16J, 25W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MIDEA, Midea |
| Article | FT23-16J |
| Model | FT23-16J |
| Height | 38 cm, 400 mm. |
| Diameter | 23 cm |
| Weight | 1.5 kg, 2 kg. |
| Power | 25W |
| Color | White color |
| Material | Plastic, Metal |
| Degrees of body rotation | 80° |
| Number of speeds | 2 |
| Remote control function available | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Height: 380 mm. Material: plastic, metal alloy. Rotation angle: 80 °. Remote control function available: no |
| Length | 300mm. |
| Width | 110 mm. |
| Country of manufacture | CN |