-
−11%
Esperanza EHF103K, Compact USB Fan, BLACK
Esperanza EHF103K, Compact USB Fan, BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Compact pocket fan |
| Number of blades | 3 |
| Placement | Desk |
| Cordless | No |
| Noise level | 52 dB |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 2 W |
| Power source type | USB |
| AC input voltage | 5 V |
| Diameter | 9 cm |
| Weight | 235 g |