- In stock
Esperanza EHF003WE, 12\'\' desk fan, White and Gray
Esperanza EHF003WE, 12\'\' desk fan, White and Gray
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Standing fan |
| Housing material | Plastic |
| Placement | Indoor |
| Number of blades | 3 |
| Tilt adjustment | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Feet | Yes |
| Product colour | White, Grey |
| Vertical rotation angle | 0 - 90° |
| Height adjustment | No |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 50 W |
| Overheat protection | Yes |
| Diameter | 30 cm |
| Warnings | Be especially careful when using the device in the presence of children., Do not use the blower or fan near water., Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation. |