- In stock
-
−3%
Esperanza EHF001WE household fan Grey, White
Esperanza EHF001WE household fan Grey, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| On/off switch | Yes |
| Type | Household blade fan |
| Tilt adjustment | Yes |
| Castor wheels | No |
| Protection grid | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Control type | Buttons |
| Non-slip feet | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Timer | No |
| Number of speeds | 3 |
| Protection class | II |
| Tilt angle | 90° |
| Product colour | White, Grey |
| Fan diameter | 40 cm |
| Height adjustment | No |
| Built-in display | No |
| Number of fan blades | 3 |
| Placement | Floor |
| AC input voltage | 220-230 V |
| Power source type | AC |
| Power consumption (typical) | 50 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Overheat protection | Yes |
| Width | 500 mm |
| Height | 1300 mm |