- New
- In stock
Esperanza EHF001KK household fan Black
Esperanza EHF001KK household fan Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Placement | Floor |
| Non-slip feet | Yes |
| Type | Household blade fan |
| Control type | Buttons |
| On/off switch | Yes |
| Cord length | 1.5 m, 1.5 m |
| Number of fan blades | 3 |
| Tilt adjustment | Yes |
| Protection grid | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Tilt angle | 90° |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 50 W |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Height | 1300 mm |
| Width | 500 mm |