- In stock
Esperanza EHF001KE household fan Black, Chrome
Esperanza EHF001KE household fan Black, Chrome
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Chrome |
| Placement | Floor |
| Number of speeds | 3 |
| Type | Household blade fan |
| Number of fan blades | 3 |
| Auto oscillating | Yes |
| Housing material | Aluminium, Metal |
| Control type | Buttons |
| Protection grid | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Oscillation range | 90° |
| Fan diameter | 40 cm |
| Protection class | II |
| Cord length | 1.5 m |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power consumption (typical) | 50 W |
| Power source type | AC |
| Overheat protection | Yes |
| Height | 1300 mm |
| Width | 450 mm |
| Built-in light | Yes |