- In stock
-
−1%
Esperanza EHA007 Humidifier 3.5L
Esperanza EHA007 Humidifier 3.5L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Auto power off | Yes |
| Evaporation technology | Steam |
| LED backlight | Yes |
| Operating time | 11 h |
| Suitable for room area up to | 40 m² |
| Humidification capacity | 300 ml/h |
| Water tank capacity | 3.5 L |
| Number of speeds | 4 |
| Removable filter | Yes |
| Timer | Yes |
| Variable steam levels | Yes |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power | 25 W |
| Width | 225 mm |
| Depth | 230 mm |
| Height | 320 mm |
| Product colour | Blue, White |
| Warnings | The appliance should be used in accordance with the enclosed operating instructions., Ensure the unit is switched off before cleaning., Do not immerse the device in water. |