-
−1%
Esperanza EHA005 Air humidifier 2,6L
Esperanza EHA005 Air humidifier 2,6L
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Operating time | 8 h |
| Humidification capacity | 300 ml/h |
| LED backlight | Yes |
| Evaporation technology | Steam |
| Suitable for room area up to | 40 m² |
| Water tank capacity | 2.6 L |
| Power | 25 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Depth | 218 mm |
| Height | 252 mm |
| Width | 218 mm |
| Product colour | Blue, White |
| Warnings | The appliance should be used in accordance with the enclosed operating instructions., Ensure the unit is switched off before cleaning., Do not immerse the device in water. |