- In stock
Desktop fan Ravanson WT-7033N (inox)
Desktop fan Ravanson WT-7033N (inox)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Desk fan |
| Number of propeller blades | 4 |
| Housing material | Metal |
| Product colour | Inox |
| Engine type | Copper |
| Number of speeds | 3 |
| Protection grid | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Propeller material | Aluminium |
| Placement | Table |
| Oscillation angle | 90° |
| Power source type | AC |
| Overheat protection | Yes |
| Power consumption (typical) | 35 W |
| Weight | 2.8 kg |
| Diameter | 33.5 cm |
| Product dimensions | 335 x 270 x 390 mm |