- In stock
Desktop fan Ravanson WT-7033M (copper)
Desktop fan Ravanson WT-7033M (copper)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Desk fan |
| Product colour | Copper |
| Protection grid | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Oscillation angle | 90° |
| Housing material | Metal |
| Engine type | Copper |
| Number of propeller blades | 4 |
| Tilt adjustment | Yes |
| Placement | Table |
| Propeller material | Aluminium |
| Power consumption (typical) | 35 W |
| Power source type | AC |
| Overheat protection | Yes |
| Diameter | 33.5 cm |
| Weight | 2.8 kg |
| Product dimensions | 335 x 270 x 390 mm |
| Warnings | Do not use the blower or fan near water., Be especially careful when using the device in the presence of children., Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation. |