Desktop fan Ravanson WT-1030 (white)
Desktop fan Ravanson WT-1030 (white)



Desktop fan Ravanson WT-1030 (white)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Placement | Table |
| Product colour | Grey, White |
| Fan diameter | 35 cm |
| Housing material | Plastic |
| Number of fan blades | 3 |
| Type | Household blade fan |
| Number of speeds | 3 |
| Power consumption (typical) | 35 W |
| Overheat protection | Yes |
| Power source type | AC |
| Weight | 1.6 kg |