- In stock
Desktop fan 9" Esperanza EHF004WE ZEPHYR White-Gray
Desktop fan 9" Esperanza EHF004WE ZEPHYR White-Gray








Desktop fan 9" Esperanza EHF004WE ZEPHYR White-Gray
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Standing fan |
| Height adjustment | No |
| Placement | Indoor |
| Product colour | White, Grey |
| Tilt adjustment | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Number of blades | 3 |
| Feet | Yes |
| Vertical rotation angle | 0 - 90° |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| Power consumption (typical) | 30 W |
| Power source type | AC |
| Overheat protection | Yes |
| Diameter | 23 cm |