- In stock.
Desk fan Philips CX2050/00, 28 W
Desk fan Philips CX2050/00, 28 W



Desk fan Philips CX2050/00, 28 W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | CX2050/00 |
| Height | 37.5 cm, 320 mm. |
| Diameter | 23 cm |
| Weight | 3 kg, 4.07 kg. |
| Power | 28W |
| Color | White color |
| Material | Plastic |
| Degrees of body rotation | 180° |
| Number of speeds | 3 |
| Remote control function available | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Length | 440 mm. |
| Width | 307 mm. |
| Country of manufacture | CN |