-
−3%
Desk fan 12"/30cm 40W
Desk fan 12"/30cm 40W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hose length | 1.5 m |
| Number of fan blades | 3 |
| Product colour | White |
| Oscillation range | 90° |
| Fan diameter | 30 cm |
| Type | Household blade fan |
| Auto oscillating | Yes |
| Silent operation | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Protection grid | Yes |
| Placement | Desk |
| Control type | Buttons |
| AC input voltage | 230 V |
| Power consumption (typical) | 40 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power source type | AC |
| Height | 490 mm |