Column fan XXL 90W BLACK
Column fan XXL 90W BLACK








Column fan XXL 90W BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Height adjustment | No |
| Cord length | 1.8 m |
| Type | Tower Fan |
| Auto oscillating | Yes |
| Number of speeds | 3 |
| Housing material | Metal |
| Placement | Floor |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Power consumption (typical) | 90 W |
| Width | 250 mm |
| Height | 1240 mm |
| Warnings | Do not obstruct air inlets and outlets while the appliance is in operation., Do not use the blower or fan near water., Be especially careful when using the device in the presence of children. |