-
−26%
Column fan 90W LCD + remote control
Column fan 90W LCD + remote control
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cord length | 1.8 m |
| Placement | Floor |
| Number of speeds | 3 |
| Housing material | ABS, Plastic |
| Type | Tower Fan |
| Product colour | Black |
| Auto oscillating | Yes |
| Height adjustment | No |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power consumption (typical) | 90 W |
| AC input voltage | 220 V |
| Height | 880 mm |
| Width | 220 mm |