-
−5%
Column fan 80W
Column fan 80W






Column fan 80W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Height adjustment | No |
| Product colour | White |
| Cord length | 1.8 m |
| Placement | Floor |
| Number of speeds | 3 |
| Housing material | ABS, Plastic |
| Type | Tower Fan |
| Auto oscillating | Yes |
| Power source type | AC |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power consumption (typical) | 80 W |
| AC input voltage | 220 V |
| Width | 250 mm |
| Height | 810 mm |