Circulation fan 18'' ESPERANZA EHF006 CYCLONE Chrome
Circulation fan 18'' ESPERANZA EHF006 CYCLONE Chrome


Circulation fan 18'' ESPERANZA EHF006 CYCLONE Chrome
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Standing fan |
| Housing material | Chrome |
| Number of blades | 3 |
| Tilt adjustment | Yes |
| Cord length | 1.8 m |
| Product colour | Chrome |
| Placement | Floor, Table |
| Number of speeds | 3 |
| Feet | Yes |
| Height adjustment | No |
| Protection class | II |
| Overheat protection | Yes |
| AC input voltage | 220 - 230 V |
| Power consumption (typical) | 110 W |
| Power source type | AC |
| Power supply input frequency | 50 Hz |
| Length | 500 mm |
| Height | 500 mm |
| Diameter | 45 cm |