Blaupunkt AHE601 Humidifier
Blaupunkt AHE601 Humidifier






Blaupunkt AHE601 Humidifier
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Humidification capacity | 300 ml/h |
| Noise level | 45 dB |
| Built-in display | LED |
| Anti-bacterial filter | Yes |
| Water level indicator | Yes |
| Silent mode | Yes |
| Wetness indicator | Y |
| Control type | Touch |
| Water tank capacity | 4 L |
| Evaporation technology | Evaporation |
| Number of fan speeds | 2 |
| Suitable for room area up to | 30 m² |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Power supply type | AC |
| Power | 18 W |
| AC input voltage | 220 -240 V |
| Depth | 260 mm |
| Width | 260 mm |
| Height | 350 mm |
| Weight | 3.1 kg |
| Product colour | White |