ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Reverse Fan Black
ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Reverse Fan Black









ASUS TUF Gaming TR120 ARGB Reverse Fan Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of LEDs | 16 |
| Product colour | Black |
| Illumination LED | Yes |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Package width | 144 mm |
| Package weight | 259 g |
| Package depth | 124 mm |
| Package height | 37 mm |
| Weight | 172 g |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Suitable location | Computer case |
| Type | Fan |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Fan speed (min) | 1800 RPM |
| Fan speed (max) | 2200 RPM |
| Fan static pressure | 2.75 mmH2O |
| Bearing type | Hydraulic |
| Fan diameter | 12 cm |
| Package type | Hanging box |
| Noise level | 29 dB |
| Fan performance | 76.3 cfm |