ASUS Prime MR120 Fan ARGB Reverse White Computer case 12 cm
ASUS Prime MR120 Fan ARGB Reverse White Computer case 12 cm












ASUS Prime MR120 Fan ARGB Reverse White Computer case 12 cm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Illumination LED | Yes |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Number of LEDs | 20 |
| Fan voltage | 12 V |
| Fan current | 0.18 A |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan power consumption | 2.16 W |
| Weight | 179 g |
| Package weight | 200 g |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Package depth | 36 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package width | 123 mm |
| Type | Fan |
| Fan speed (max) | 1600 RPM |
| Suitable location | Computer case |
| Fan diameter | 12 cm |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Bearing type | Sleeve bearing |
| Fan performance | 58 cfm |
| Air pressure | 1.38 mmH2O |
| Noise level | 23 dB |