ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black 3in1 Computer case 12 cm
ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black 3in1 Computer case 12 cm
















ASUS Prime MR120 Fan ARGB Black 3in1 Computer case 12 cm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Illumination colour | Multi |
| Product colour | Black |
| Number of LEDs | 20 |
| Illumination LED | Yes |
| Fan power consumption | 2.16 W |
| Fan voltage | 12 V |
| Starting voltage | 6 V |
| Fan current | 0.18 A |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 660 g |
| Package depth | 93 mm |
| Fan dimensions (W x D x H) | 120 x 120 x 28 mm |
| Weight | 537 g |
| Package width | 123 mm |
| Fan diameter | 12 cm |
| Suitable location | Computer case |
| Type | Fan |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Yes |
| Fan speed (max) | 1600 RPM |
| Bearing type | Sleeve bearing |
| Noise level | 21 dB |
| Air pressure | 1.7 mmH2O |
| Fan performance | 58 cfm |